Tasarım & Koleksiyon

Cotton Fabric olarak amacımız hiçbir zaman sadece trend olan ve pazar ihtiyacını karşılayan ürünler sunmak olmadı. Bizler yaratıcılık değeri olan ve örnek teşkil eden tasarımlar sunma gayretiyle koleksiyonlar oluşturuyor ve ürünlerimizin belirli bir düşünceyi yansıtması için çabalıyoruz. Bu sebeple her zaman tasarım ekibimizi Ar-Ge ekibimizle destekliyor ve ortak çözümlerle koleksiyonlar oluşturuyoruz.

Dokuma

Dokuma hattımızda bulunan son sistem makinelerimizle pamuk, pamuk lycra, iplik boya, tencel, modal, Cotton viskon, polyester ve farklı karışımlarından oluşan iplik çeşitleriyle üretim yapabilmekteyiz.  80/1 ile 8/1 iplik no arasındaki tüm iplik çeşitlerinden üretim yapmaktayız, Farklı örgü ve dokuma işlemlerini birinci sınıf kalitede üretebilen dokuma hattımızla birçok farklı ürünü yurt içi ve dışına hatasız şekilde sunabilmekteyiz.

Boyahane

Özenle ve dikkatle hazırladığımız koleksiyonlarımızın tüm boya, baskı, apre, kaplama, laminasyon, özel tuşe çalışmalarını modern üretim hattımızda yapıyoruz. Renklenmesini istediğimizin ürünlerimizi doku özelliklerine göre işlemden geçiriyor, insan sağlığına uygun boyalarla istenilen renklere kavuşmalarını sağlıyoruz.

Laboratuvar

Sahip olduğumuz laboratuvarımızda üretim standartlarımızı en yükseğe taşıyacak olan SGS VE EKOTEKS Avrupa standartlarına uygun üretim yapmaktayız. Üretimin her aşamasında yasal ve etik tüm kontrolleri yerine getiren bizler, proaktif ürün ve hizmetlerimizle en iyiyi müşterilerimize sunuyoruz.

Kalite Kontrol

Üretim hattı boyunca  renk, doku yani fiziksel ve kimyasal testlerimizi detaylı şekilde yapıyoruz, genel kontrollerinden geçen ürünlerimize üretim sonrasında farklı kalite kontrol testleri uygulamaktayız. “Kalite” kavramını kusursuzluk olarak gören bizler testleri başarıyla geçen ürünlerimizi sevkiyata hazırlar ve en sonunda müşterilerimizin istekleri doğrultusunda teslimatlarını gerçekleştiririz.

Showroom

Ürünlerimizin tüm detaylarını sergileyebildiğimiz showroom kısmımızla Cotton Fabric farkını müşterilerimize bir kez daha gururla göstermekteyiz. Onlarca özgün kumaş çeşit ve tasarımını sergileme ünitelerinin etkinliğini arttıran soft ışıklar ve stantlarla sunduğumuz showroom alanımızda tasarımlarımızın ana öğeleri vurgulanmakta, müşterilerimizin daha rahat tercih yapabilmeleri sağlanmaktadır.